Drewniane ławki do ogrodu – informacje podstawowe

Ławki to najpopularniejsze z mebli ogrodowych służących do siedzenia. Są bardziej funkcjonalne niż krzesła i fotele, ponieważ może na nich usiąść więcej osób. Ławki stojące przy dużych stołach ogrodowych to typowe rozwiązanie. Nie opłaca się stawiać sześciu krzeseł, jeżeli tą samą funkcjonalność spełnią dwie ławki.

Ławka ogrodowa królewskaMateriały do wykonania tego typu mebli są bardzo różne. Zaczynając od klasycznego drewna, poprzez rattan, na metalu kończąc. Nie brakuje również ławek, które są połączeniem kilku materiałów. Bardzo elegancko wyglądają ławki z drewnianymi siedziskami i oparciami, które posiadają metalowe nogi. Nic nie stoi na przeszkodzie aby cała ławka była wykonana z rattanu, czy technorattanu. Takie meble są bardzo lekkie, a jednocześnie dość wygodne. Może je w prosty sposób przestawiać i dostosowywać ich układ do aktualnych potrzeb. Jednak dla wielu osób ogrodowa ławka musi być wyłącznie drewniana. Duża liczba rodzajów i kolorów drewna sprawia, że ławki wykonane z tego materiału znajdą miejsce w każdym ogrodzie. Drewniane meble posiadają swój klasyczny urok, którego nie można niczym zastąpić. Najbardziej wytrzymałe, ale jednocześnie najcięższe ławki wykonane są z metalu.

Uzupełniane są one o różnego rodzaju poduszki i materace, ponieważ sam metal nie jest zbyt przyjemnym materiałem do siedzenia. Niezależnie od tego, jaki materiał zostanie wykorzystany do stworzenia ławki ogrodowej, zawsze będzie ona bardzo funkcjonalna, a często też pełni rolę estetyczną. Obecnie na rynku jest tak dużo mebli ogrodowych, że producenci prześcigają się w tworzeniu coraz ciekawszych wzorów. Szczególnie widoczne jest to w przypadku ławek, które notabene są najczęściej kupowanym i używanym meblem ogrodowym. Tego rodzaju mebel powinien być przede wszystkim funkcjonalny, a dopiero później można zastanawiać się nad jego stylistyką. Jednak w obecnych czasach producenci poza najwyższą jakością wykonania, dbają również o wygląd swoich produktów. Z całą pewnością można stwierdzić, że solidna ławka to podstawa każdego zestawu ogrodowego.

W kolejnych wpisach postaramy się przedstawić różnice pomiędzy poszczególnymi typami ławek – królewskimi, parkowymi, wiedeńskimi i innymi.

Rate this post
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *