Jak kupować meble ogrodowe i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zakupy mebli to przyjemność, ale też czynność, którą chciałoby się zrobić raz i dobrze, a nie eksperymentować i ryzykować nieudanych zakupów. Na co zwracać uwagę podczas wyboru mebli ogrodowych i przeglądania ofert? Jakie parametry są najważniejsze? Poznaj odpowiedzi na te i kilka innych pytań, które często zadają sobie osoby stojące przed dylematem jak kupować meble ogrodowe?

Zakup mebli ogrodowych – na co zwracać uwagę?

Po pierwsze cena? Nie. Cena choć ważna, nie powinna grać pierwszych skrzypiec, chyba że poszukujesz jedynie taniego mebla, a nie takiego, który będzie charakteryzował się czymś więcej. Jeżeli więc zależy Ci tylko na tym, by na krześle dało się usiąść bez obawy o upadek – możesz wybrać najtańszy zestaw. Jeżeli jednak zależy Ci na ergonomii, funkcjonalności i jakości, to rozważając kwestie jak wybrać meble ogrodowe, zwróć uwagę na:

 • jak kupować meble poradnikZ czego zrobiony jest mebel – wybór mebli ogrodowych warto oprzeć przede wszystkim na rodzaju tworzywa, z którego przedmiot został wykonany. Do wyboru mamy: PCV, technorattan, rattan oraz drewno. Czy któryś jest szczególnie polecany? Wiele zależy od indywidualnego gustu i preferencji. Jeżeli mebel będzie przez długi czas przebywał na zewnątrz, lepiej sprawdzą się tworzywa sztuczne np. plastik lub technorattan. Drewno i rattan to dobry wybór na meble ustawione na tarasie, na balkonie albo sezonowo wynoszone do ogrodu. Pamiętajmy jednak, że trzeba o nie bardziej dbać i częściej je konserwować. Odwdzięczą się za to długą żywotnością i eleganckim wyglądem.

 • Materiały i elementy wykończeniowe – duży wpływ na wygląd i styl mebla ma sposób wykończenia i to ten element często jest decydujący, powodujący zachwyt (bądź nie) wśród klientów. Detale, takie jak rodzaj siedziska (poduszka, pufa, materac), szklany lub drewniany blat stołu, delikatne ozdobniki – to wszystko ma znaczenie. Producenci prześcigają się w tym, by ich mebel jakoś odróżnił się od pozostałych, choćby tylko splotem.

 • Jakość, jakość i jeszcze raz jakość – jeżeli mielibyśmy wymienić jeden czynnik decydujący o tym, jaki mebel do ogrodu kupić, to byłaby to właśnie ogólna jakość wykonania. To ona decyduje o tym, czy produkt rozpadnie się po jednym sezonie, czy dobrze posłuży przez wiele lat; czy zniesie dziecięce zabawy, ostre pazury zwierzaków, ulewne deszcze i upalne lata. Jak przekonać się o jakości mebla? Warto skorzystać z opinii osób, które kupiły już ten model. W sklepie Meble.Ogrodowe.Net przy każdym produkcie znajduje się sekcja z komentarzami, gdzie Klienci dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

 • wykończenie mebli szkło rattanDesign – co będzie pasowało do Twojego ogródka? Wypasiony, wieloelementowy i ekskluzywny komplet mebli o niecodziennym wyglądzie, a może technorattanowy zestaw Marsylia, kolorystyką i wykonaniem imitujący naturalny rattan, czy może jednak drewniane meble typu parkowego z żeliwnym stelażem? A może właśnie kolorowy zestaw mebli z PCV, pasujący do barwnego ogrodu? Design i wygląd mebli to kwestia wybitnie indywidualna. Wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada.

 • Funkcjonalność – to jedna z najważniejszych cech, decydująca o tym, jaki mebel ogrodowy kupić. Stół i krzesła ogrodowe mogą być tylko… stołem i krzesłami. Albo czymś więcej. Na przykład modułowym zestawem z możliwością dostawiania poszczególnych modułów w miarę potrzeb. Warte rozważenia są fotele i kanapa ze schowkami na ogrodowe akcesoria oraz stół z możliwością rozkładania, zmiany rozmiaru w zakresie szerokości i wysokości. Im więcej funkcjonalności ma mebel, tym jest praktyczniejszy.

 • Cena – w zestawieniu jak kupować meble i na co zwracać uwagę, nie może zabraknąć tak istotnego czynnika, jak cena. Nie powinna być ona decydująca, ale z pewnością jest ważna. Zanim spojrzysz na te tańsze oferty, zapoznaj się z artykułem: jak kupować meble taniej, w którym przedstawiamy sprawdzone sposoby na to, by nabyć dobre meble po niższych cenach.

Drewniane meble ogrodowe funkcjonalne trwałe

Meble ogrodowe – jak kupować? Checklista do odhaczenia

Na to koniecznie zwróć uwagę:

 • czy mebel ma dobre recenzje i opinie w internecie?

 • czy ma regulację oparcia, siedziska, wysokości itd.?

 • czy do foteli i kanapy dołączone są poduszki lub materac?

 • czy pokrowce na poduszki są zdejmowane?

 • czy mebel można łatwo złożyć i rozłożyć?

 • jaka jest waga zestawu?

 • czy można go łatwo schować?

 • czy materiał jest odporny na deszcz i promieniowanie UV?

 • czy mebel jest bezpieczny?

 • czy producent daje gwarancję?

Przedstawiliśmy najważniejsze cechy, na które warto zwracać uwagę podczas zakupu mebli ogrodowych. Wybór nie jest trudny, jednak przed decyzją warto dobrze się zastanowić, aby ostatecznie być zadowolonym z decyzji, a nie żałować jej i szukać sposobów na zwrot lub wymianę towaru.

Rate this post
Tagi: , , ,
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *