Jak kupować meble ogrodowe przez internet? Poradnik zakupowy

zakupy mebli przez internetCzy kupowanie mebli przez internet to dobry pomysł? Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Gemius Polska, do produktów najchętniej kupowanych on-line należą: odzież, akcesoria i dodatki, książki, płyty i filmy, telefony, smartfony, tablety, akcesoria GSM, a około 37% ankietowanych kupuje też meble przez internet. To całkiem spora grupa, a sprzedaż online wciąż się rozwija. 56% Polaków (dane z 2018 r.) regularnie dokonuje e-zakupów.

 

Dlaczego zakupy przez internet są wygodne i bezpieczne?

Za kupowaniem produktów ze sklepów internetowych przemawia wiele korzyści:

  • Wygoda – zakupy bez wychodzenia z domu i konieczności wielogodzinnego zwiedzania sklepów, wybierania towaru, czekania w kolejce, dojazdów i organizowania transportu to z pewnością jedne z najważniejszych czynników odpowiadających za popularność tej metody.

  • Duży wybór – powierzchnia sklepu stacjonarnego jest ograniczona, więc w wielu marketach znajduje się tylko część asortymentu, podczas gdy reszta leży w magazynach. Sklep internetowy nie ma tego problemu; wchodząc na stronę, można obejrzeć wszystkie produkty dostępne w sprzedaży.

  • Korzystne ceny – ceny w sklepach internetowych często są niższe od tych w sklepach stacjonarnych ze względu na brak konieczności utrzymywania całej infrastruktury i wielu pracowników.

  • Towar prosto do domu lub w inne wyznaczone miejsce – przywiezienie dużego towaru ze sklepu np. mebli ogrodowych przeważnie wiąże się z koniecznością załatwienia transportu. Czasami sklep daje taką możliwość, czasami trzeba szukać na własną rękę. Przy zakupach online meble wysyłane są kurierem lub firmowym transportem prosto do odbiorcy z możliwością dokupienia opcji wniesienia (zależy od umowy z kurierem i opcji dodatkowych).

  • Prawo do zwrotu – podczas gdy zwrot towaru w sklepie stacjonarnym jest tylko opcją, zależną od dobrej woli sprzedawcy, osoba kupująca online ma zagwarantowane ustawowe prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny oraz rezygnacji z zakupu. Konsument może do 10 dni kalendarzowych odstąpić od umowy, a niektórzy sprzedawcy zapewniają nawet dłuższy czas. Oczywiście nie wszystko i nie zawsze podlega zwrotowi, są pewne wyjątki, ale zakupy mebli ogrodowych przez internet objęte są tym prawem. Kupującym musi być osoba fizyczna.

  • Bezpieczeństwo danych i płatności – wszystkie dane osobowe w sklepie internetowym Meble.Ogrodowe.net przechowywane są na serwerach zgodnie z wymaganiami Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, natomiast płatności realizowane są tradycyjnym przelewem lub gotówką przy odbiorze. To sprawia, że zarówno Twoje dane, jak i sama płatność są bezpieczne. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym FAQ.

meble ogrodowe sklep online

Czy warto kupować meble online?

Wiele osób przed decyzją zakupową chciałoby obejrzeć produkt na własne oczy, dotknąć go, sprawdzić – i to ich powstrzymuje przed zakupem mebli przez internet. Nie jest to jednak problem, gdyż kupując online, zawsze można skorzystać z 10-dniowego terminu zwrotu, jeżeli tylko nie jest to mebel wykonany na zamówienie, a produkt nie został uszkodzony.

Jako konsument możesz zamówić upragniony mebel ogrodowy lub inny produkt z naszego sklepu, odebrać go od kuriera i sprawdzić jakość materiałów, wykonanie oraz faktyczny wygląd. Jeżeli okaże się, że nie tego oczekujesz, np. wygląd mebla różni się od zaprezentowanego na zdjęciu, możesz zwrócić produkt.

meble ogrodowe online

Inną korzyścią jest możliwość zakupu mebli ogrodowych na raty. Wystarczy skorzystać z kalkulatora rat na karcie produktu, by obliczyć raty za meble, a na etapie zamówienia zaznaczyć stosowną opcję. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji możesz kupić meble przez internet na raty.

Cały proces zakupowy krok po kroku został opisany w zakładce jak kupić. Polecamy zapoznać się z przedstawionymi tam informacjami. Zakupy mebli ogrodowych online w sklepie internetowym Meble.Ogrodowe.net są proste, intuicyjne i bezpieczne.

Meble jak klocki – proste do złożenia, a ile satysfakcji!

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto kupić meble online, ze względu na konieczność ich późniejszego składania – uspokajamy. Składanie mebli to dobra zabawa, cały proces został opisany krok po kroku w czytelnej obrazkowej instrukcji, a systemy są tak dopasowane i uproszczone, by złożenie konstrukcji było po prostu łatwe. Wszystko po to, by kupujący mógł czuć się bezpiecznie, a satysfakcja z własnoręcznie złożonego mebla pozostała bezcenna.

Rate this post
Tagi: ,
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *