Jak wybrać drewniane meble do ogrodu?

Urok, jaki posiadają drewniane meble ogrodowe nie ma sobie równych, ponieważ materiał ten z natury swej koegzystuje wręcz z przyrodą, jaka otacza nas w przestronnym ogrodzie, czy też małym przytulnym ogródku. Jeśli decydujemy się na takie produkty, to do wyboru mamy różnej wielkości ławki, stoły, krzesła, leżaki lub zestawy przeznaczone dla kilku osób. Nie bez znaczenia podczas urządzania tej przestrzeni będzie też styl, w jakim są wykonane te artykuły, a jaki powinien być spójny z resztą otoczenia.

drewniane meble ogrodoweOczywiście znajdą się także cechy, które mogą być pewną niedogodnością dla użytkowników, a wadami takimi są z pewnością konieczność nieustannego pielęgnowania drewnianych ławek czy też stołów oraz ich konserwacja. Są to o tyle niezwykle ważne działania, ponieważ bez nich krzesło drewniane, które było piękne, prędko może utracić swój wyjątkowy estetyczny czar. Zaniedbanie takie doprowadzi w konsekwencji do tego, że produkt przestanie być odporny i trwały, a więc długo nam w ogrodzie nie posłuży. Nie można też oczywiście zapominać o odpowiednim zabezpieczaniu mebli ogrodowych, co wymaga pewnej pracy. Nie możemy ich przecież zostawić na powietrzu na okres zimowy. Leżaki czy może stoliki muszą być chronione przed niską temperaturą oraz wilgocią, więc trzeba je schować w suche i w miarę ciepłe miejsce. Pewną niedogodnością jest również ich ciężar i czasami dzieci lub starsi użytkownicy mogą mieć problem z ich podniesieniem.

rustykalne meble ogrodoweNiedogodności te są jednak zdecydowanie przyćmiewane przez zalety, a główną jest tu nasze samopoczucie budowane przez atrakcyjny wygląd. Przykładem wyjątkowej stylistyki jest zestaw dla 6 osób (stół i krzesła) wykonany z drewna meranti – pochodzącego z terenów Azji Południowo-Wschodniej. Idealnie będzie się on komponować w ogrodzie lub na tarasie. Do rodzinnych pikników wykorzystywany może być także długi i szeroki stół, przy którym zasiąść może nawet 10 osób. Żeliwne elementy podstawy oraz obszerny blat wykonany z olchowych desek gwarantują tu dużą wytrzymałość. Bardzo praktyczny podczas dziecięcych zabaw jest z kolei mały stolik zrobiony z nieimpregnowanego drewna sosnowego, uważanego powszechnie za najpiękniejsze. A jeśli chcemy np. poszukać zacisznego miejsca w naszym ogrodzie, to idealnym wyborem będą parkowe ławki. Wykonano je z dębu malezyjskiego, czyli drewna typu „hard wood”, słynącego ze swojej wytrzymałości. Słowem, nastrój ciepła rodzinnego to główny atut mebli drewnianych.

Rate this post
Tagi:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *