Letnie biuro w ogrodzie i na tarasie – przepis nie dla korpo pracowników

Uff, jak gorąco. Letnia pogoda sprzyja temu, by nie spędzać całych dni w dusznym pomieszczeniu, zwłaszcza jeżeli nie jest klimatyzowane. Oto przepis na idealne warunki do pracy: znajdź miejsce w cieniu na świeżym powietrzu, rozłóż laptopa na stoliku i skorzystaj z uroków pięknej pogody. Ten poradnik przeznaczony jest zwłaszcza dla osób, które pracują zdalnie w domu i mają możliwość przygotowania biura w ogrodzie.

biuro w ogrodzie

Biuro w ogrodzie – czy jest Ci potrzebne?

Zamykanie się w czterech ścianach, gdy na zewnątrz panuje letnia temperatura, nie jest ani zdrowe, ani przyjemne. To prawdziwa katorga, gdy musisz siedzieć w biurze lub w mieszkaniu, mając świadomość, że „hej, tam na zewnątrz też jest życie!”. Oczywiście można odwrócić sytuację i powiedzieć, że nie ma nic przyjemniejszego niż klimatyzowane biuro, jednak osoby pracujące we własnych mieszkaniach i domach z reguły nie mają tego przywileju. Lepiej więc zaprojektować swoje własne nowoczesne biuro w ogrodzie niż kisić się w gorącym mieszkaniu.

Biuro w ogrodzie – tymczasowe czy stałe?

jak zrobić biuro w ogrodzieZanim zaczniemy zastanawiać się jakie meble ogrodowe do biura wybrać, warto rozważyć, czy potrzebujesz jedynie tymczasowego miejsca do pracy, by wyjść do ogrodu z laptopem, napić się kawy, Yerba Mate, schłodzonej lemoniady lub hipsterskiego napoju idealnego do sfotografowania, wrzucenia na Insta i pochwalenia się wśród znajomych, że „tak to można pracować”? Czy może jednak chcesz urządzić coś stałego, co uniezależni Cię od pogody, a nadal pozwoli korzystać z uroków przebywania w ogrodzie? Jeżeli to drugie rozwiązanie, to biuro w ogrodzie warto zacząć od postawienia jakiegoś rodzaju zadaszenia. Szczególnie dobrze jako pomysł na biuro w ogrodzie sprawdzą się zwykłe altanki ogrodowe.

Jaką altankę wybrać, by zrobić z niej biuro plenerowe?

Pracownia w ogródku powinna zapewniać komfort i ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem, częściowo też przed wiatrem i lekkim deszczem. W tej roli bardzo dobrze sprawdzi się zarówno zwykły pawilon np. Pawilon Rimini, jak i zabudowana z trzech stron altana sześciokątna Vivaldi. Zaletą obu modeli jest to, że stanowią jedynie lekką ochronę, ale nadal użytkownik pozostaje na świeżym powietrzu. Jeżeli natomiast planujesz budowę biura całorocznego w ogrodzie, wtedy lepiej zainwestować w zamykaną i oszkloną altankę, do której z łatwością można podłączyć ogrzewanie i prąd.

Wstawiając do środka stół oraz wygodne krzesło, taką altankę można przerobić na tymczasowe biuro do pracy przy projektach wykonywanych w domu. A po pracy można schować laptopa i wyciągnąć zestaw do grillowania, by wspólnie z rodziną i przyjaciółmi wykorzystać resztę dnia. Dobry plan, prawda?

Pomysł na biuro w ogrodzie – Twój przenośny zestaw

pomysł na biuro w ogrodzieNo dobrze, ale inwestowanie w altankę lub inny, stacjonarny system to sporo zachodu, a czasami po prostu chciałoby się wyjść z laptopem do ogrodu, na taras lub balkon, i w spokoju popracować. Można i tak, niestety nie jest to takie fajne, jakby się mogło wydawać. Każdy, kto próbował pracować na laptopie lub tablecie w pełnym słońcu wie, że jest to niezbyt wygodne. Promienie słońca odbijają się od matrycy, a oczy bardzo szybko się męczą. Założenie ciemnych okularów niewiele poprawia. W takim wypadku należy:

  • Wyjąć z piwnicy wygodny stół ogrodowy, na którym swobodnie można się rozstawić z potrzebnym do pracy sprzętem. Ustawić go na tarasie, balkonie lub w zacienionym miejscu w ogrodzie, najlepiej na soczystej trawie.

  • Zorganizować wygodne krzesło ogrodowe. Raczej nie leżak, bo mimo iż na leżaczku lub hamaku przyjemnie się wypoczywa, to jednak praca w tej pozycji jest nieefektywna. Łatwiej zasnąć niż skończyć projekt. Krzesło lub fotel jest najważniejszym elementem biura ogrodowego. Bez wszystkich pozostałych akcesoriów można się obejść, a bez wygodnego miejsca do siedzenia – raczej nie. Teoretycznie można leżeć na trawie, ale to nie sprzyja skupieniu.

  • I wreszcie kluczowym meblem do biura ogrodowego jest parasol ogrodowy chroniący przed słońcem. Ten mały drobiazg w pełni zastąpi Ci altanę ogrodową, a przy tym jest mobilny i można go w każdej chwili złożyć. Parasol rzuca cień, a to zapewni kontrast widzenia matrycy komputera i ochroni oczy oraz skórę przed zbyt ostrym słońcem. A gdy zacznie kropić deszcz, parasol ochroni sprzęt przed zalaniem, zanim zdążysz się spakować.

Tak naprawdę nie liczy się to, jakie meble do biura w ogrodzie wybierzesz i czy potrzebny Ci jest jedynie prowizoryczny kącik, czy masz ambicję zorganizować sobie nowoczesne biuro w ogrodzie. Liczy się to, żeby nie spędzić kolejnego dnia pośród czterech ścian. Zamiast wykorzystywania substytutów w postaci kojącej muzyki lepiej posłuchać naturalnych dźwięków przyrody, a zamiast chodzenia stopami po dywanie lepiej dać im odpocząć na miękkiej trawie. To sprzyja wydajności i efektywności pracy. Polecamy!

Rate this post
Tagi: , ,
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *