Letnie kino w ogrodzie. Podpowiadamy jak zrobić domowe kino plenerowe

Lato to świetny czas na różnorodne aktywności na świeżym powietrzu. Gdy słońce świeci, a upał leje się z nieba, chętnie spędzamy czas nad jeziorem, rzeką, morzem czy w lesie, a wieczory na grillowaniu lub na innych przyjemnościach. Szkoda byłoby stracić ten czas siedząc na kanapie przed telewizorem. A może warto połączyć jedno z drugim? Kina plenerowe cieszą się ogromną popularnością, niemal każde większe miasto organizuje tego typu wydarzenia dla mieszkańców. A gdyby tak urządzić swoje własne kino plenerowe w ogrodzie? To łatwe!

Jak urządzić kino w ogrodzie?

kino w ogrodzie pomysłyPo pierwsze warto mieć do dyspozycji ogród, w którym będzie można zorganizować taką imprezę. Jednak, jeżeli dobrze się nad tym zastanowić, to nie jest warunek niezbędny, bo kto powiedział, że to musi być w Twoim ogrodzie? Kino ogrodowe można urządzić u znajomych lub u sąsiadów w ogrodzie (uwaga: przydałaby się ich zgoda), w ogródku działkowym, ale można też wybrać się na pobliską łąkę, nad rzekę lub w inne miejsce, gdzie nie będziemy nikomu przeszkadzać; tam rozłożyć się z niezbędnym sprzętem, a przy okazji urządzić wieczorne grillowanie lub ognisko.

Zakładając jednak, że to będzie kino w ogrodzie mamy ułatwione zadanie – dostęp do źródła prądu, wygodne meble ogrodowe lub leżaki oraz szybki dostęp do kuchni i lodówki.

Kino ogrodowe – zestaw, w który warto się zaopatrzyć

Aby móc cieszyć się oglądaniem filmów pod chmurką potrzebnych będzie kilka rzeczy, z których część jest obowiązkowych, a część to jedynie miły dodatek bez którego da się obejść, choć przyjemność z oglądania będzie mniejsza.

projektor filmowy kino ogrodoweProjektor filmowy i zestaw nagłaśniający – najważniejszą rzeczą w tym, jak urządzić kino w ogrodzie jest oczywiście projektor filmowy. Im lepszy, o większej rozdzielczości, tym lepiej, ponieważ wrażenia z oglądania będą przyjemniejsze. Do tego koniecznie trzeba podłączyć zestaw głośników, ponieważ te wbudowane w projektor zazwyczaj pozostawiają wiele do życzenia. Koszt projektora wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, choć można kupić również bardzo tanie modele już za kilkaset złotych. Jeżeli nie jesteś nałogowym kinomaniakiem, a kino ogrodowe ma być raczej dodatkiem do imprezy niż gwoździem programu, to prawdopodobnie taki projektor wystarczy. Jeżeli kino plenerowe w ogrodzie ma być czymś więcej, musisz zainwestować w profesjonalny projektor, ekran i zestaw nagłaśniający. Zwykły telewizor z dużym ekranem też się nieźle sprawdzi, jeżeli film lub mecz ma być tylko dodatkiem do grillowania. Można? Można!

Ekran kinowy – to drugie najważniejsze akcesorium potrzebne, by stworzyć dobre kino ogrodowe. Zestaw można zrobić z białego, gładkiego i wyprasowanego (!) prześcieradła rozwieszonego na ścianie lub na stelażu, lub zainwestować w specjalny stelaż z płótnem.

meble ogrodowe wypoczynkowe kinoWygodne meble ogrodowe – kino plenerowe w ogrodzie nie mogłoby odbyć się bez wygodnego miejsca do siedzenia, tudzież leżenia. Niezbędne są zatem meble pod kino domowe, na przykład zestaw leżaków ogrodowych ze stolikiem albo duży komplet mebli tarasowych składający się z kanapy, dwóch foteli i stolika. Jeżeli natomiast planujesz zaprosić znajomych, to przyda Ci się modułowy zestaw, który można rozbudowywać o kolejne segmenty w miarę przybywania gości. Oczywiście zwykłe plastikowe krzesła również dobrze się sprawdzą. Można też wyciągnąć koce, materace, poduchy i położyć się wygodnie na trawie.

Aranżacja przestrzeni – kino plenerowe w ogrodzie zyska +100 do klimatu, gdy postaramy się o jego odpowiednią oprawę. To nie musi być nic wyszukanego, ale warto w jakiś sposób urozmaicić przestrzeń np. lampkami choinkowymi lub tematycznymi dekoracjami lub przynajmniej jakimś drobiazgiem ozdabiającym meble pod kino domowe wpisującym się w klimat filmu.

Przekąski i napoje – kiełbaski i warzywa z grilla, chrupki, przekąski, ciepłe i zimne napoje. Dobrego jedzenia i picia, również takiego z %%%, nie powinno zabraknąć na żadnej szanującej się imprezie, a przecież kino plenerowe w ogrodzie nie jest niczym innym, jak właśnie taką imprezą.

Przyjaciele i znajomi – co to za przyjemność samemu oglądać film, to samo można przecież robić we własnym mieszkaniu na kanapie. Ideą kina ogrodowego jest to, by wspólnie z rodziną i znajomymi spędzić te kilka godzin. Dlatego zaproście sąsiadów i znajomych i po prostu dobrze się bawcie.

Rate this post
Tagi: , ,
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *