Meble ogrodowe dla dzieci – wykonane z myślą o najmłodszych

Z zakupami mebli dla dorosłych nie ma problemu. A co z dziećmi? Meble dla dzieci to zupełnie inna bajka. Próbując kupić jakiś sensowny mebel dla malucha, można stanąć przed nie lada wyzwaniem. Nie ze względu na ograniczony wybór, bo mebli jest sporo, ale… no właśnie, co właściwie kupić? Czy meble dla dzieci muszą spełniać jakieś określone wymagania? Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Czym się różnią meble ogrodowe dla dzieci od mebli dla dorosłych?

Rozmiarem – to oczywiste. Ale czy czymś jeszcze? Meble dziecięce powinny być kolorowe, wesołe, sprawiające radość i budzące pozytywne skojarzenia. Takie, żeby przyjemnie się na nich siedziało, a w razie potrzeby mogły pełnić funkcję:

 • tajnej bazy do ratowania świata,

 • schronienia, gdy „podłoga to lawa”,

 • podium dla najlepszej/najlepszego… [tu wpisz dla kogo],

 • piedestał dla żywego pomnika,

 • domku na trawniku,

 • statku kosmicznego,

 • kolejki górskiej,

 • wszystkiego, co jeszcze pojawi się w dziecięcej wyobraźni.

Jak wybrać meble ogrodowe dla dzieci?

Meble ogrodowe dla dzieciOprócz walorów estetycznych stolik i krzesła dla dzieci oraz inne meble ogrodowe powinny spełniać kilka warunków, gwarantujących bezpieczeństwo użytkowania:

 • Krzesła muszą być przystosowane do wagi dziecka. Mimo iż mają pewną tolerancję, to należy przestrzegać oświadczenia producenta w zakresie dozwolonego obciążenia. W przeciwnym razie może nie skończyć się tylko na zniszczonym meblu. Dobrym wyborem będzie klasyczne, plastikowe krzesło dla dzieci Nardi Ariel.

 • Stolik ogrodowy dla dzieci musi być stabilny, odporny na dziecio-pomysły, a te wiadomo, bywają różne. Musi być wykonany z bezpiecznych materiałów, pozbawiony ostrych kantów czy twardych elementów, o które można byłoby rozbić głowę. Stolik Nardi Ariel ma podnoszony blat, pod którym znajduje się schowek na podręczne przedmioty np. na kartki i kredki.

 • Pudełka, koszyki oraz skrzynie na drobiazgi muszą zamykać się tak, by nie stanowiły zagrożenia przytrzaśnięcia palców ruchomymi częściami; nie miały ostrych elementów oraz, by dało się je z łatwością otworzyć od środka, gdy niesforny brzdąc postanowi zabawić się w chowanego. Plastikowa skrzynia ogrodowa może pełnić wielorakie funkcje – być schowkiem na zabawki, na polowe gry, albo na narzędzia ogrodowe. To bardzo uniwersalny przedmiot.

 • Meble dla dzieci mogą być opatrzone różnymi certyfikatami i atestami. Atesty mówią wiele o bezpieczeństwie mebla. Nie ma obowiązku, aby tego typu produkty były certyfikowane, jednak jeżeli producent może się pochwalić takim atutem, to tym lepiej dla Ciebie i dla Twojego dziecka.

A może meble ogrodowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, czyli all in one?

meble dla dzieci o dorosłychJeżeli nie szukasz mebli typowo dziecięcych, a raczej uniwersalnych, przy których znajdzie się miejsce dla całej rodziny, warto rozejrzeć się za rozbudowanymi kompletami ogrodowych mebli z możliwością regulacji oraz kilkoma typami siedzisk. Na przykład zestaw mebli ogrodowych z technorattanu narożnik Madera Plus jest idealnym meblem dla całej rodziny. Na dużej kanapie i dużych fotelach znajdzie się miejsce dla wieloosobowej rodziny, podczas gdy na mniejszych siedziskach wygodnie rozsiądą się młodsi członkowie rodziny. Komplet składa się z kilku modułów, które można dostawiać lub schować w razie potrzeby.

Meble ogrodowe dla dzieci to nie tylko stolik i krzesła

meble dla dzieci huśtawkaDzieci uwielbiają się bujać. Na czymkolwiek. Niech to jednak nie będzie krzesło, ponieważ bujanie się na krześle grozi małym „aua”. Do bujania służą huśtawki dla dzieci lub hamaki. A tak się składa, że mamy ich całkiem pokaźny wybór. Zwłaszcza hamaki dla dzieci robią furorę. Polecamy zaopatrzyć się w co najmniej dwa – dla dziecka i dla rodzica, a najlepiej w tyle, ile osób liczy rodzina, wtedy unikniesz wojny o to, kto pierwszy się buja. Jeżeli Twoja pociecha to jeszcze niemowlak, który na dodatek ma problemy z zaśnięciem, warto zastanowić się nad takim oto hamakiem dla niemowlaka.

Jak wybrać idealne meble ogrodowe dla dzieci?

Czym jest „idealny” mebel? Nie ma reguły. Polecamy kierować się i sercem, i rozumem w zakresie zakupów; wybierać meble, które będą jednocześnie kolorowe, sprawiały mnóstwo frajdy, ale też będą bezpieczne, odporne i posłużą więcej niż jeden sezon – a to nie lada wyzwanie. Polecane meble ogrodowe dla dzieci to te z bezpiecznego plastiku lub innego tworzywa niestanowiącego ewentualnego zagrożenia. A jeżeli chcesz zrobić dzieciom niesamowity prezent, przeczytaj nasze pomysły na mini plac zabaw w ogrodzie i zaczerpnij garść inspiracji!

Rate this post
Tagi: , ,
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *