Meble ogrodowe na prezent. Czy ma to sens?

Prezenty na różne okazje to temat rzeka, a ich wybór nigdy nie jest prosty. Zwłaszcza w sytuacji, gdy chcemy kupić coś, co naprawdę przyda się obdarowywanej osobie. Zazwyczaj kierujemy się w stronę klasyki: biżuteria, ubrania, AGD lub RTV, gry, przydatne gadżety, alkohol lub pieniądze. Można też zapytać wprost, czego ta osoba by sobie życzyła, jednak traci się wtedy element niespodzianki. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czy meble ogrodowe na prezent to dobry pomysł, a jeżeli tak, to jakie?

Mebel na prezent – tak czy nie?

duży prezent mebleMeble lub akcesoria ogrodowe mogą być ciekawym pomysłem na podarunek, ale nie na każdą okazję i nie dla każdego. Jest to zakup na tyle specyficzny, że warto najpierw się zorientować w guście i potrzebach obdarowywanej osoby, ponieważ łatwo popełnić nietrafiony prezent. I chociaż zawsze istnieje możliwość zwrotu zakupionych przedmiotów, lepiej zainwestować w coś, co rzeczywiście się przyda. W pierwszej kolejności trzeba po prostu zapytać, czy meble ogrodowe to faktycznie coś, co ta osoba chciałaby otrzymać. Niby oczywiste, ale sytuacje, w których otrzymujemy coś, co kompletnie nam się nie przyda zdarzają się nadzwyczaj często.

Nie każda okazja będzie odpowiednia. Drogich i dużych prezentów z reguły nie daje się na typowe uroczystości takie jak imieniny, urodziny, dzień ojca, dzień matki czy babci. Meble to wydatek przekraczający typowy budżet prezentowy. Dlatego lepiej nadadzą się na okazje, które zdarzają się rzadko i rzeczywiście wydajemy na nie więcej pieniędzy. Meble jako prezent ślubny – dlaczego nie? Jeszcze lepszym pomysłem wydają się meble ogrodowe jako prezent na przeprowadzkę do nowego domu albo prezent dla rodziców lub dziadków z okazji jubileuszu ślubu. Istnieje jeszcze kilka innych dobrych okazji na sprezentowanie czegoś większego i wartościowego.

Meble ogrodowe na prezent tak czy nie:

  • TAK jeżeli wiesz, że obdarowywana osoba ucieszy się z podarunku i faktycznie meble ogrodowe jej się przydadzą.

  • TAK dla okazji takich jak: ślub, przeprowadzka, zakup domu, jubileusz itd.

  • NIE jeżeli nie znasz preferencji i gustu obdarowywanej osoby i nie wiesz, czy rzeczywiście potrzebuje mebli.

  • NIE – meble jako prezent urodzinowy czy imieninowy raczej nie będą trafionym pomysłem, lepiej rozejrzeć się za jakimś ciekawym dodatkiem np. kompletem ozdobnych poduszek, który nie wprawi solenizanta w zakłopotanie.

Jakie meble ogrodowe na prezent?

duży zestaw mebli na prezentSkoro już wiesz, że chcesz obdarować bliską osobę tak wyjątkowym prezentem, warto się zastanowić jakie meble jako prezent nadadzą się najlepiej. Dokonując wyboru zdecydowanie nie powinniśmy kierować swojej uwagi w stronę najtańszych, prostych plastikowych mebli, które choć są funkcjonalne i użytkowe, to zwyczajnie nie nadają się na podarunek.

Szczególnie warte uwagi są różne, bardziej lub mniej rozbudowane zestawy i komplety mebli ogrodowych lub tarasowych, wykonane z drewna, rattanu lub technorattanu. Na przykład komplet ogrodowy z technorattanu FARLITO V Black Along & Ice Grey to ciekawa i elegancka propozycja niewielkiego zestawu w atrakcyjnej cenie. Jeżeli zaś poszukujesz czegoś bardziej rozbudowanego i uniwersalnego, możemy polecić zestaw foteli ze stołem Corfu Fiesta Curver Grafit lub inny duży komplet modułowy.

meble jako prezent zestawJeżeli zależy nam na czymś kameralnym, jakimś mniejszym zestawie mebli ogrodowych na prezent, który będzie równie elegancki i przydatny warto rozejrzeć się za meblami technorattanowymi. Na przykład za wypoczynkowymi fotelami lub leżakami, które użytkownik może rozłożyć w ogrodzie, a wieczorem schować je w altance, garażu lub piwnicy. Ładne, eleganckie i funkcjonalne są leżaki ze stolikiem Keter Pacific Set.

Meble ogrodowe mogą być dobrym pomysłem na prezent. Muszą być jednak wybrane tak, by ich nowemu właścicielowi sprawiły radość i nie były przyczyną większej liczby problemów niż korzyści. Chociaż polecamy je na prezent, to zdecydowanie rekomendujemy, aby wcześniej taki prezent skonsultować z jubilatami. Pozwoli to uniknąć rozczarowań i konieczności zwrotu niechcianego prezentu.

Rate this post
Tagi: , ,
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *