Meble ogrodowe rattanowe – wady, zalety, jak dbać?

Rattanowe meble nadają się właściwie do każdego otoczenia i mogą być stosowane wewnątrz jak też na zewnątrz. Ich wyjątkowy wygląd może dopełnić estetykę przytulnego poddasza, albo salonu, ale idealnie będzie się komponować w ogrodzie na tarasie czy balkonie. Stoliki oraz fotele spotyka się również często w ogródkach kawiarnianych oraz restauracjach.

zestaw ogrodowy rattanowyOferowane zestawy wykonane są ręcznie z wysokiej jakości rattanu, rośliny bardzo wytrzymałej. Trzeba jednak pamiętać, że produkty takie nie są odporne na warunki atmosferyczne i zaszkodzić im może zarówno mróz jak też bezpośrednie nasłonecznienie. Wówczas meble mogą szybko wyblaknąć i uleć zniszczeniu. Jeśli więc decydujemy się na rattan to zaleca się stawiać te stoliki oraz krzesła w miejscach zadaszonych osłoniętych markizami lub dużymi parasolami. Gdy zaś zbliża się okres jesienno-zimowy należy schować do je do pokrowca w postawić w suchym pomieszczeniu.

Trwałość tego rodzaju mebli zapewniają witki rattanowe, z których się je wytwarza, a jakie są niezwykle giętkie i pozwalają na formowanie bardzo atrakcyjnych kształtów. Naturalny kolor rattanu jest miodowy albo oliwkowy, lecz w procesie produkcji barwiony jest bejcami, więc mamy do wyboru wiele barw.

Zaletą tych mebli jest naturalność ceniona przez konsumentów żyjących ekologicznie. Produkty rattanowe są także odporne na działanie wody, wysokich temperatur oraz różne mechaniczne uszkodzenia, przy czym są one również bardzo lekkie co pozwala nam łatwo aranżować takie zestawy. Powierzchnia mebli jest gładka i przyjemna w dotyku, ponieważ jest polerowana i lakierowana.

Komfort siedzenia w takim fotelu zapewniają nam wygodne poduszki, które mają użyteczne wiązania jakie zapobiegają zsuwaniu się, a błyskawiczne zamki upraszczają ich wymianę oraz pranie.Pielęgnacja rattanowych mebli nie wymaga dużo pracy i wystarczą tu dostępne w sklepach środki konserwujące.

Czyścić je także można używając miękkiej szmatki z flaneli oraz odkurzając. Nie powinniśmy stosować bezpośrednio wody, np. pod prysznicem, gdyż wówczas narażamy je na szarzenie i matowienie. Aby zachować je w dobrej kondycji na dłużej, zaleca się raz do roku dokładne wyczyszczenie, pomalowanie oraz polakierowanie. Jeśli zadbamy o nie właściwie, w naszym ogrodzie lub na tarasie będziemy wypoczywać wygodnie wiele sezonów.

5 (100%) 1 vote
Tagi:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *