Meble ogrodowe wypoczynkowe – funkcjonalna ozdoba ogrodu w hotelu

Hotel to nie tylko sam budynek, to również cały obszar wokół – park, ogród lub przynajmniej duży taras; miejsce, w którym goście mogą usiąść na świeżym powietrzu i odpocząć, uciąć sobie pogawędkę, zjeść śniadanie lub przygotować wieczornego grilla. W sklepie internetowym Meble.Ogrodowe.net prezentujemy nowoczesne meble ogrodowe do hotelu. Jak wybrać wyposażenie ogrodowe do hoteli i miejsc wypoczynkowych, na co zwracać uwagę i dlaczego meble ogrodowe do hotelu to istotny element aranżacji przestrzeni?

Ogródek plenerowy – wielki plus dla lokalu wypoczynkowego

ekologiczny ogródPlanując urlop, wakacje lub weekendowy wypad mamy przed oczami wizję słodkiego lenistwa, opalania się na słońcu, korzystania z atrakcji turystycznych, wieczornego relaksu przy ognisku, grillu lub w plenerowym pubie. Niestety, często wyobrażenia zderzają się z przykrą rzeczywistością, a w wielu hotelach, motelach czy domach wczasowych wcale nie ma czegoś, co choćby nosiło znamiona ogrodu. A nawet jeżeli jest, to jedyne na co można liczyć to plastikowe krzesła, stół i aluminiowy grill z dyskontu. Oczywiście im wyższy standard, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ogrodowy wystrój zawiedzie.

Ogród może znacząco podnieść sposób postrzegania miejsca, a noclegi o niskim i zwykłym standardzie mogą stać się bardzo konkurencyjne właśnie dzięki dobremu zagospodarowaniu przestrzeni na zewnątrz. To inwestycja, która zwróci się w formie zadowolenia gości, ponieważ lepiej skorzystają z wypoczynku. Meble ogrodowe do hotelu to dodatek, który realnie przyczynia się do poprawy komfortu wypoczynku gości.

Jakie cechy powinny mieć nowoczesne meble ogrodowe do hotelu?

Niezależnie od tego, czy interesują Cię tanie meble ogrodowe dla hoteli, modele średniej klasy czy też najwyższej jakości, luksusowe i przeznaczone do obiektów o wysokim standardzie, wszystkie muszą charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami:

  • meble ogród drewniany stółSolidne wykonanie – nie ma co ukrywać, że meble przeznaczone do użytku przez wiele osób muszą wytrzymać… wiele. Goście podchodzą z różnym szacunkiem do wyposażenia. Czasami chciałoby się ustawić stalowe meble, najlepiej przyspawane do podłogi i wzmocnione powłoką kuloodporną. Mając w świadomości ryzyko zniszczenia, niektórzy właściciele inwestują jedynie w tanie meble ogrodowe do hoteli, które można łatwo wymienić. To rozwiązanie nie jest zbyt estetyczne, a wrażenie bylejakości i taniości negatywnie wpływa na odbiór miejsca. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w solidne meble ogrodowe. Na przykład zestaw z technorattanu LIGURITO V Brown Elite & Grey to propozycja polecana na hotelowe tarasy wypoczynkowe. Zestaw jest solidny, trwały i stylowy.

  • Materiały odporne na warunki atmosferyczne – meble ogrodowe wypoczynkowe przez większość sezonu stoją na zewnątrz, pod gołym niebem, jedynie poduszki są chowane na czas niepogody. Z tego względu akcesoria muszą być wykonane z tworzywa nieprzemakalnego, odpornego na działanie słońca, a nieraz mrozów. Najlepiej do tego nadaje się tworzywo sztuczne, technorattan lub zabezpieczone drewno.

  • Funkcjonalność – proste i tanie meble ogrodowe do hoteli dobrze spełniają swoją funkcję: nadają się do siedzenia i spożywania posiłków lub wypoczynku, ale niewiele więcej. Nowoczesne meble ogrodowe do hotelu powinny oferować coś więcej. Fotel, który można łatwo przerobić na leżankę, ława z funkcją schowka, do którego można schować poduszki, rozkładany i podwyższany stół z możliwością dopasowania do liczby gości, czy też możliwość dostawiania dodatkowych modułów – to tylko kilka przykładów.

  • Łatwość utrzymania w czystości – materiały, z których wykonane są meble, muszą dać się łatwo umyć z błota, kurzu, resztek jedzenia czy plam z wina, sosów itp.

  • Styl mebli – styl mebli powinien być dopasowany do ogrodu i miejsca, tak aby akcesoria komponowały się z całością aranżacji. Polecamy designerskie meble ogrodowe z technorattanu do ogrodu Nilamito XI Grey & Grey. Ciekawie prezentują się również meble drewniane ogrodowe do hoteli lub nowoczesne meble ogrodowe z tworzyw sztucznych.

meble do hotelu narożnikWyposażenie hoteli w meble o ciekawym stylu sprawi, że ogród stanie się ulubionym miejscem przesiadywania gości hotelowych, a to z pewnością znacząco podniesie prestiż hotelu. Nawet jeżeli same meble nie dodadzą lokalowi gwiazdek, w świadomości gości miejsce może zostać lepiej odebrane i wyżej ocenione na portalach zbierających opinie. A to już całkiem realna korzyść dla właściciela obiektu wypoczynkowego.

Rate this post
Tagi: ,
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *