Nie tylko domek na drzewie – domki dla dzieci, jak je sprytnie wykorzystać?

Za naszych czasów to się domki na drzewie budowało, a dziś… a dziś też można, ale jest też wiele innych, często lepszych alternatyw dla prowizorycznie skleconych budek. Kolorowe, wielofunkcyjne, dające wiele frajdy, wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego domki dla dzieci rozwijają wyobraźnię, sprawność i pozwalają na różnorodne zabawy solo oraz w towarzystwie. Domki ogrodowe dla dzieci dają mnóstwo frajdy. Poznaj kilka naszych pomysłów, które staną się inspiracją dla Twojej rodziny.

Domek dla dzieci do ogrodu – dlaczego warto go mieć?

plac zabaw dla dzieci w ogrodzieKażde dziecko szuka przestrzeni, która będzie jego małą, prywatną twierdzą. Najprostsza wersja takiego miejsca to namiot zrobiony z koca i dwóch krzeseł; prawdopodobnie niemal każdy bawił się tak w dzieciństwie.

Dzieciaki, które miały w okolicy jakieś zabudowania gospodarcze i stare altanki, często to właśnie w nich zakładały własne bazy, czyli „tajne” miejsca, w których spotykali się z kolegami z podwórka. Jeszcze inni budowali szałasy z gałęzi pomiędzy drzewami, a jeżeli jakiś szczęśliwiec miał ogród i rodzica ze zmysłem majsterkowicza, mógł mieć nawet domek na drzewie, którego zazdrościli wszyscy koledzy. Domek drewniany dla dzieci to było coś, a mniejsze znaczenie miało to, czy był faktycznie na drzewie, czy obok niego – sam fakt, istnienia takiej konstrukcji budził respekt.

Niewiele się w tym zakresie zmieniło do dziś, z tą tylko różnicą, że obecnie nie trzeba własnoręcznie zbijać desek, projektować domku i poświęcać całego dnia lub kilku na budowę. Kolorowy, świetnie wykonany, pełny dodatkowych bajerów ogrodowy domek dla dzieci można wykonać dosłownie w kilka chwil z gotowych, łatwych do poskładania elementów.

Podobny domek o mniejszych rozmiarach, wykonany z plastiku można ustawić nie tylko w ogrodzie, ale też na tarasie lub wewnątrz domu np. w pokoju do zabaw. Plastikowe, składane domki dla dzieci nie zajmują wiele miejsca, są banalne w montażu, a w razie potrzeby można je szybko złożyć i ponownie rozłożyć. Warto też wspomnieć o ich bezpieczeństwie – konstrukcje z tworzyw sztucznych nie mają żadnych drzazg i elementów, o które można się zranić, co nie jest wcale takie oczywiste w przypadku własnoręcznych konstrukcji.

Drewniane i plastikowe domki dla dzieci na placu zabaw koło domu

plastikowy domek dla dzieciMając odpowiednią ilość przestrzeni w ogrodzie, warto zrobić mini plac zabaw, na którym dzieciaki będą mogły swobodnie i bezpiecznie się bawić. Przeczytaj również wpis: pomysły na ogrodowy plac zabaw. Domki plastikowe lub drewniane będą świetną miejscówką do gier i centrum „tajnych narad”, czy spotkań z kolegami i koleżankami z podwórka – jesteśmy pewni, że Twoje dziecko znajdzie 100 różnych zastosowań.

Niektóre konstrukcje są proste, mają imitować domek, inne są interaktywnymi zabawkami z wieloma dodatkowymi akcesoriami. Na przykład domek Funtivity Playhouse Keter jest taką wielofunkcyjną zabawką – domkiem, zjeżdżalnią, tunelem do czołgania, a baśniowy wygląd pobudza dziecięcą wyobraźnię.

Domek, który możesz zabrać ze sobą na wakacje

Domki plastikowe dla dzieci mają tę zaletę, że są lekkie, łatwe do złożenia i mobilne. Poskładany domek bez problemu można zapakować do bagażnika samochodu, zabrać ze sobą na wakacje lub inny wyjazd i rozłożyć w docelowym miejscu. Dzięki temu podopieczny będzie miał ze sobą swój kącik zabaw i coś znajomego. To niezwykle ważne, by maluch mógł czuć się komfortowo w nieznanym miejscu, a rodzice zyskali pewność, że dziecko będzie bawiło się w bezpiecznych warunkach. Domek można rozłożyć w ogródku, na tarasie lub w dziecięcym pokoju.

Dopasuj domek do wieku dziecka

domek drewniany dla dzieciMałe plastikowe domki dla dzieci polecane są przede wszystkim dla kilkuletnich maluchów, mających frajdę z przebywania w środku, odgrywania ról podczas zabawy w dom, sklep, lodziarnię itd. Wraz z wiekiem zmieniają się zabawy i priorytety, a to co wydawało się interesujące dla kilkulatka, dla dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym już takie nie będzie. Dla starszaków polecamy duże, drewniane domki, w których dziecko będzie mogło poruszać się w pozycji wyprostowanej, a w środku zmieści się więcej niż jedna osoba.

A co zrobić, gdy maluch już wyrośnie i nie w głowie będą mu takie zabawy? Wtedy drewniany ogrodowy domek dla dzieci z łatwością można przystosować pod altankę na narzędzia ogrodowe. Jest to zakup na długie lata, a porządnie zakonserwowany i utrzymywany w dobrym stanie technicznym domek może posłużyć również, gdy dziecko już dorośnie i będzie miało własne dzieci.

Rate this post
Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *