Przyjęcie w ogrodzie. O czym pamiętać i jak zrobić to dobrze?

Wszyscy kochamy przyjęcia i rozmaite okazje, podczas których możemy się dobrze zabawić, spotkać ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną, i nie przejmować się konwenansami. Lubimy w nich uczestniczyć, ale z ich organizacją jest już gorzej. Niektórzy mają smykałkę do kwestii organizacyjnych, inni nie. Zazwyczaj Ci pierwsi zapraszają tych drugich i wszyscy wspólnie doskonale się bawią. Jak zorganizować letnie przyjęcie w ogrodzie, o czym pamiętać i co zrobić, by dobrze wypaść jako organizator?

Przyjęcie w ogrodzie – wskazówki i porady

przyjęcie w ogrodzieImprezy w ogrodzie organizowane są z różnych okazji, a sposób oraz zakres planowania zależy właśnie od rodzaju takiej okazji. Inaczej bowiem podchodzi się do przyjęcia komunijnego w ogrodzie, inaczej do spotkania rodzinnego, a inaczej do imprezy towarzyskiej dla znajomych. Maksymalna liczba osób, by samodzielnie zorganizować takie spotkanie i nie stresować się, to około 15-20 osób. Powyżej tej liczby radzimy oddać organizację w rękach zewnętrznych osób zajmujących się cateringiem i organizacją imprez, w przeciwnym wypadku nie skorzystasz z przyjęcia, które samodzielnie urządzasz. Dlatego raczej odpuść sobie przyjęcie weselne w ogrodzie, chyba że jesteś typem organizatorki/organizatora i nie wyobrażasz sobie sytuacji, w której coś mogłoby być realizowane nie przez Ciebie.

Impreza w ogrodzie – najważniejszy jest plan

Czy to przyjęcie urodzinowe w ogrodzie, czy komunijne, czy jakiekolwiek inne, zawsze trzeba je szczegółowo zaplanować. A to, że i tak nic nie pójdzie zgodnie z planem, i trzeba będzie improwizować. Miej jednak szczegółowy plan i bądź przygotowana na to, że letnie przyjęcie w ogrodzie zawsze rządzi się własnymi prawami. Podstawą jest harmonogram, lista gości i alternatywa na wypadek niepogody lub nagłej zmiany pogody.

Jeżeli zamierzasz zapraszać ludzi z daleka zapewnij im miejsca noclegowe. Zorientuj się też, czy nie trzeba zagwarantować noclegu gościom, którzy dojeżdżają samochodem; zwłaszcza jeżeli impreza będzie alkoholowa.

Przygotuj miejsce

miejsce na przyjęcie w ogrodzieMiejsce na przyjęcie w ogrodzie powinno być przede wszystkim komfortowe. Jeżeli Twój ogród ma wymiary 3 metry na 3 metry, a połowę z niego zajmują kwiaty i krzaki to niestety dużej imprezy tam nie zrobisz. Jeżeli nie masz takiego ogródka, to może warto zabawę przenieść na przykład do lasu lub nad jezioro i zorganizować piknik? To bardzo fajny pomysł na luźne spotkanie.

Mając przestrzeń trzeba zadbać o miejsce do biesiadowania. Z pomocą przychodzą nasze zestawy mebli ogrodowych, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno do małych, jak i dużych imprez ogrodowych. Ze względu na uniwersalność i modułowość zestawy można ze sobą łączyć. Przykładem takiego modułowego zestawu ogrodowego na przyjęcie w ogrodzie jest komplet ogrodowy Keter Provence Lyon, który można swobodnie rozbudowywać w miarę powiększania się listy gości. Polecamy też postawić na klasykę i ustawić w ogrodzie stół z wygodnymi krzesłami, typowy zestaw przygotowany jest dla 6 osób. Miejsc dla gości nigdy nie może zabraknąć. Pamiętaj też o alternatywie na wypadek deszczu, gdybyście musieli przenieść imprezę do domu. Ewentualnie można rozstawić nieprzemakalny pawilon z zadaszeniem.

Jedzenie, napoje i rozrywka

przyjęcie plenerowe w ogrodzieMając już miejsce dla gości, komplet mebli ogrodowych oraz wstępny plan, czas zająć się przygotowaniem menu oraz zabawy. Naszą specjalnością są meble ogrodowe, a nie potrawy, dlatego w kwestiach kulinarnych odsyłamy do dobrej książki kucharskiej i własnej kreatywności. Jedzenie musi być. Musi być go dużo, musi być smaczne i różnorodne. Warto kierować się preferencjami gości, by nie okazało się, że zaprosimy wegetarianina na imprezę dla mięsożerców lub odwrotnie i ktoś będzie czuł się pominięty.

Dobre przyjęcie w ogrodzie nie polega wyłącznie na jedzeniu, piciu i rozmowach. Polecamy zapewnić gościom jakieś rozrywki, gry i zabawy dla dzieci i dla dorosłych albo kino plenerowe w ogrodzie, o którym pisaliśmy w innym artykule. Nie zapomnij też o najmłodszych. Dobra organizacja przyjęcia polega na tym, by każdemu przygotować coś ciekawego. Ciekawym pomysłem są zabawowe domki dla dzieci albo przydomowe mini place zabaw.

Określ zasady i ich przestrzegaj

Aby zorganizować przyjęcie w ogrodzie, by było udane, koniecznie warto określić podstawowe zasady, do których wszyscy uczestnicy muszą się zastosować. Do takich zasad należą np.:

  • czy organizujesz przyjęcie z dziećmi czy bez dzieci,

  • czy ma to być zabawa z alkoholem czy bezalkoholowa,

  • czy goście przynoszą ze sobą jakieś napoje i jedzenie, czy wszystko spoczywa na barkach organizatora.

Określenie już na samym początku tych kilku ważnych zasad (oraz innych, w zależności od potrzeb) pozwoli Ci na zorganizowanie udanego przyjęcia w ogrodzie, bez stresu, zakłopotania lub niewłaściwych zachowań ze strony gości.

Rate this post
Tagi: , ,
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *