Wady i zalety mebli metalowych

Odkąd zaczęliśmy zwracać większą uwagę na to co wstawiamy do naszego ogrodu, coraz częściej decydujemy się na meble metalowe. Produkty takie odznaczają się bardzo zróżnicowanym designem, a ponadto ich ogromnym atutem jest praktyczność z uwagi na rodzaj konstrukcji oraz materiały, z jakich są wykonane.

Zestawy metalowyWybór mamy tu więc bardzo duży i zdecydować się można np. na zestawy składające się ze stołów i krzeseł lub ławek posiadających żeliwne podstawy albo też na pojedyncze krzesła i leżaki wykonane z aluminium. Jeśli szukamy mebli, które mają być umieszczone w naszym ogrodzie lub lokalu gastronomicznym na stałe to warto wybrać cięższe i  przez to wytrzymałe produkty z klasycznym wyglądem oraz drewnianymi siedziskami i oparciami.

Ciężar ten może być dla części klientów wadą, więc jeśli akurat lubimy mobilność i przenosimy co jakiś czas leżaki i stoliki z ogrodu na taras lub na balkon to można pomyśleć o dobraniu lekkich aluminiowych mebli.

Czasami też charakter metalowych mebli oceniany jest jako „zimny”, co jest jednak kwestią gustu i z pewnością nie można im odmówić wyjątkowego uroku, który będzie podwójny jeśli dopasujemy je stylistycznie do otoczenia.

metalowe meble do ogroduNajwiększym atrybutem jest tu, bez względu na to czy chodzi o materiały żeliwne czy też aluminiowe, duża wytrzymałość oraz solidność. Nie musimy się na przykład martwić w ich przypadku o różne plamy, obicia czy też uszkodzenia związane z nadmiernym nasłonecznieniem, i jeśli produkty takie będą prawidłowo zabezpieczone przed wilgocią to mogą w naszym ogrodzie stać nawet cały rok.

Część stołów posiada opcję poziomowania blatu, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem w ogrodzie lub na tarasie, gdy lubimy przesiadywać w takich miejscach przy popołudniowej kawie. Wysokość może być dopasowana wówczas do wzrostu danej osoby lub wielkości krzesła.

Pomimo tego, że meble takie będą odporne na warunki atmosferyczne i promienie ultrafioletowe, powinniśmy je pielęgnować. W przypadku leżaków lub krzeseł z poliestrowymi siedziskami, tak samo jak przy meblach żeliwnych z elementami drewnianymi wystarczy nam wilgotna szmatka, która z powodzeniem pozbędzie się kurzu.

Natomiast przed deszczem lub innymi czynnikami pogodowymi najlepiej chronić to wyposażenie zakładając specjalnym pokrowiec. Zastosowanie się do tych wskazówek zapewni nam długoletnie użytkowanie.

Rate this post
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *