Wypoczynek w ogrodzie – jak zbudować ogrodowy kącik relaksacyjny

Wypoczynek w słońcu we własnym ogrodzie, najlepiej w wygodnym fotelu ogrodowym – to marzenie wielu. Jeżeli jesteś jednym ze szczęśliwców, mających przydomowy ogródek albo działkę za miastem, koniecznie wyodrębnij na niej strefę wypoczynkową. W końcu ogród i wypoczynek to elementy wprost stworzone dla siebie. Po co Ci ogród, skoro nie możesz się w nim zrelaksować?

Wypoczynek w ogrodzie – czym dla Ciebie jest?

fotel ogród relaks wypoczynekRelaks na łonie natury dla każdego może być czymś innym. Zanim zaczniesz planować miejsce na wypoczynek w ogrodzie, zastanów się, na czym najbardziej zależy Tobie, ale też innym domownikom. W końcu ogród to wasze wspólne miejsce, dobrze więc byłoby, gdyby znalazło się w nim dla każdego coś dobrego. Być może jesteś typem ogrodnika, który każdą wolną chwilę spędza na doglądaniu i pielęgnowaniu kwiatów, plewieniu grządek i sadzeniu nowych roślin, wtedy Twoim idealnym kącikiem wypoczynkowym będzie ładnie urządzony ogródek warzywny albo dekoracyjna szklarnia ogrodowa.

A może lubisz usiąść w rodzinnym gronie i ze znajomymi przy wspólnym grillu, spotkać się na długie pogaduchy przy pysznej karkówce? Wtedy warto przygotować w ogrodzie miejsce na grillowanie – pod chmurką lub pod zadaszeniem w wygodnej altance. Taka altanka może też być schowkiem na czas nieużywania grilla, a w sezonie miejscem wypoczynkowym.

Niektórzy lubią po prostu usiąść w wygodnym fotelu, położyć się na leżaku ogrodowym lub na trawie i skorzystać ze słońca; poopalać się, nabrać nieco naturalnej witaminy D, która jest syntetyzowane na skórze pod wpływem działania promieniowania UV. Poleniuchować przez kilka godzin, a później usiąść w cieniu pod drzewem i poczytać książkę. Natomiast dzieci potrzebują jakiegoś miejsca do zabawy, placu zabaw, huśtawki, dmuchanego basenu.

Zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie

Dla każdego miejsce relaksu w ogrodzie jest czymś innym, ale jeżeli dobrze zaplanujesz przestrzeń, z pewnością każdy będzie zadowolony i znajdzie swoje miejsce. Nie wszystko musi znajdować się w centralnej części. Na kącik do opalania najlepiej przeznaczyć miejsce nasłonecznione, ale na uboczu, z dala od oczu sąsiadów (na ile to jest możliwe), w końcu opalanie jest czynnością wymagającą choćby odrobiny intymności.

W cieniu pod drzewem można ustawić stolik ogrodowy z ławkami lub wygodnymi fotelami. Stolik będzie doskonałym miejscem na kawę lub zimne napoje zapewniające orzeźwienie w trakcie ogrodowych zabaw; natomiast wygodny fotel stojący obok ławy może Ci posłużyć jako miejsce wypoczynku przy ulubionej książce w czasie, gdy dzieciaki będą bawiły się na trawie. Przydatne są również plastikowe meble ogrodowe wypoczynkowe, które można pozostawić pod chmurką nawet w mniej pogodne dni. Miłośnikom słodkiego „nic-nieróbstwa” polecamy rozwieszenie hamaka między drzewami. Hamak jest alternatywą dla leżaków i miejscem, które pokochają domownicy – ci starsi i ci młodsi.

altanka meble ogrodoweOsobom, które w sposób szczególny chcą zadbać o miejsce wypoczynkowe w ogrodzie, proponujemy altanki drewniane, które można dowolnie zagospodarować. Altanki ogrodowe są funkcjonalnymi konstrukcjami, do wykorzystania jako miejsce na popołudniową herbatę, letnią jadalnię, miejsce do grillowania, miejsce do pracy z laptopem na świeżym powietrzu, czy po prostu prywatną świątynię kontemplacji. Po sezonie natomiast taka altanka może posłużyć jako tymczasowy składzik na sprzęt ogrodowo-wypoczynkowy.

Altankę warto umiejscowić w pobliżu kwietnika lub skalniaka, na którym rosną rośliny ozdobne podkreślające wypoczynkowy charakter miejsca. Kwiaty są najpiękniejszą dekoracją każdego ogrodu, zwłaszcza w połączeniu z owocowymi krzewami. Jeżeli dysponujesz odpowiednią ilością przestrzeni w ogrodzie lub na działce, warto wygospodarować też jakiś skrawek ziemi na małą szklarnię ogrodową lub tunel foliowy, pod którym będziesz uprawiać warzywa szklarniowe np. pomidory czy ogórki. Zaręczamy, że nie ma zdrowszej i smaczniejszej żywności, niż ekologiczne warzywa z własnego ogrodu.

Twój ogród – Twój wypoczynek – Twoje zasady

Relaks w ogrodzie niejedno ma imię. Niezależnie od tego, jak zamierzasz zaplanować i wyposażyć ogród, by zrobić swój kącik relaksacyjny, z pewnością przydadzą Ci się meble wypoczynkowe do ogrodu. Dużo ciekawych propozycji kompletów i akcesoriów ogrodowych znajdziesz w naszym sklepie internetowym Meble.Ogrodowe.net.

Rate this post
Tagi: , ,
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *