Zalety i wady mebli plastikowych do ogrodu. Co wybrać i czy warto?

Meble ogrodowe muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne, zwłaszcza deszcz, prażące słońce i przymrozki. Najważniejszą ich cechą jest trwałość i jakość materiałów, z których zostały wykonane. Meble ogrodowe z plastiku są tanie, wygodne i nie chłoną wody. Są też uniwersalne, a wśród różnych modeli można znaleźć zarówno te najprostsze i najtańsze rozwiązania, jak i całe zestawy, które z powodzeniem posłużą jako dekoracyjne wyposażenie letniskowych altanek lub tarasów. Poznaj wady i zalety plastikowych mebli ogrodowych.

Plastikowe meble ogrodowe – zalety i wady

meble plastikowe zalety wadyPlastik jest popularnym określeniem na dowolne tworzywo sztuczne. W produkcji mebli wykorzystuje się zwłaszcza dwa rodzaje PCV (Polichlorek winylu) albo bardziej wytrzymały polipropylen. Oba dają się dowolnie kształtować. Plastik jest tani w produkcji, a ze względu na dużą elastyczność jest też stosunkowo wytrzymały. Ogrodowe meble plastikowe są lekkie, a przez to mobilne, można je bez problemu przenosić z miejsca na miejsce i ustawiać w różnych częściach ogrodu, gdzie akurat pada słońce lub kładzie się upragniony cień.

Tworzywo sztuczne jest doskonałym rozwiązaniem do przedmiotów ogrodowych, gdyż niestraszny mu deszcz ani śnieg, więc mebli nie trzeba chować. Jednakże na okres zimowy rekomendujemy wniesienie mebli, chociażby pod daszek. Pod wpływem niskich temperatur plastik twardnieje i może pękać.

Inną zaletą jest łatwość czyszczenia. Nie są potrzebne żadne specjalne detergenty ani środki konserwujące. Wystarczy wilgotna szmatka i zwykły środek myjący, by szybko przywrócić plastikowe meble ogrodowe do dobrego stanu nawet po sporym zabrudzeniu.

Zdarza się, że biały plastik żółknie pod wpływem zabrudzeń i promieniowania UV. Dotyczy to jednak przede wszystkim niskiej jakości plastiku. Dobre tworzywo nie żółknie, a pamiętając o okresowym czyszczeniu, można cieszyć się śnieżno białym meblem przez naprawdę wiele sezonów. Przy meblach kolorowych ten problem nie istnieje, jednak warto wybierać dobre tworzywa, których kolor nie będzie blaknął pod wpływem promieni słonecznych.

Tanie meble ogrodowe mogą być różnej jakości, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z opiniami użytkowników. W sklepie Meble.Ogrodowe.net mamy tylko bardzo dobre produkty, a przy każdym meblu znajduje się sekcja z ocenami i komentarzami osób, które kupiły dany produkt. Sprawdź na przykład zestaw ogrodowy Corfu Box Set ze stolikiem-skrzynią albo praktyczny stół ogrodowy z czterema krzesłami Melody Quartet & 4 Bali Mono w bardzo dobrej cenie.

Meble ogrodowe z plastiku co wybrać?

meble plastikowe koloroweWybór wśród mebli z tworzyw sztucznych jest naprawdę spory, być może nawet największy spośród wszystkich, gdyż plastik ma to do siebie, że bardzo łatwo go formować na najróżniejsze sposoby. Krzesła i stoły plastikowe do ogrodu mogą przybierać rozmaite kształty. Dużą popularnością cieszą się zwykłe proste modele krzeseł i stołów z PCV, jakie z pewnością każdy kojarzy. Chętnie kupowane są minimalistyczne produkty, np. taki mały stolik, ale też gustowne, dekoracyjne zestawy ogrodowe tworzone z myślą o funkcjonalności i dobrej prezencji.

Podczas wyboru oczywistą sprawą jest, że kierujemy się wyglądem. W końcu krzesło, stół, skrzynia czy zestaw wypoczynkowy ma być ozdobą ogrodu lub tarasu. Jednak obok samego wyglądu równie ważny jest sposób wykonania i rodzaj tworzywa. Plastikowy stół ogrodowy powinien być stabilny i na tyle dociążony, by byle wiaterek go nie przewrócił. To samo dotyczy krzeseł ogrodowych z plastiku, które dodatkowo powinny znosić obciążenie co najmniej 100 kg, dlatego rama krzesła musi być wzmocniona. Warte polecania się również akcesoria z materiałów łączonych np. z metalową lub aluminiową ramą i siedziskiem oraz oparciem z tworzywa.

meble plastikowe ława ławka zaletyMeble ogrodowe z plastiku są tanie, a w każdym razie tańsze niż z tworzyw takich jak metal czy drewno. Są odporne, deszcz i słońce im nie szkodzą, a mycie to łatwizna. Czy więc są jakieś wady mebli plastikowych? Jak wszystko, również one mają swoje słabsze strony, należą do nich: względna delikatność i lekkość – plastik mimo wszystko jest podatny na pękanie, a przy porywistych wiatrach np. górskim halnym, mebel może zostać przewrócony. Choć i na to są sposoby, a mebel zawsze można dociążyć. Wygląd to już wyłącznie kwestia gustu, nie każdy toleruje plastikowość przedmiotów.

Zalety mebli ogrodowych PCV zdecydowanie przeważają nad ich wadami. Warto je kupować, pamiętając, by wybierać dobre jakościowo produkty.

Rate this post
Tagi: , ,
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *