Zamawianie mebli przez internet – wysyłka mebli kurierem i zasady zwrotów

Internetowe zakupy są proste, przyjemne i bezpieczne. O tym, jak kupować meble ogrodowe przez internet i jakimi zasadami się kierować, pisaliśmy w pierwszej części poradnika zakupowego. Tym razem przedstawimy zagadnienie wysyłki i odbioru mebli kurierem oraz kwestie ewentualnych problemów, które na szczęście zdarzają się rzadko.

Transport mebli ogrodowych kurierem to prosta sprawa

kurier paczka mebleGdy klient złoży zamówienie na meble, te muszą zostać do niego dostarczone. Akcesoria takie jak ozdobne donice czy inne drobiazgi mogą być wysłane zwykłą paczką, jednak większość produktów musi zostać nadana na paletach. W ten sposób można wysłać nawet bardzo duże przedmioty o wadze od kilku do kilkudziesięciu kilogramów i rozmiarach określonych dla danej palety, nawet do 200x200x200 cm lub w przesyłkach dłużycowych.

Duża część mebli ogrodowych z naszej oferty jest przeznaczona do samodzielnego złożenia, dlatego elementy są spakowane w paczkach wygodnych do transportu i wysyłane na paletach. Każdy karton jest odpowiednio zabezpieczony od wewnątrz, by poszczególne elementy mebla nie uległy uszkodzeniu. Ważne jest również zabezpieczenie od zewnątrz, gdy mebel zostanie już zapakowany na paletę. Wszystko po to, by dotarł do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi. Podczas składania zamówienia klient może wybrać, jaką formę dostawy preferuje, dzięki czemu ma wpływ nie tylko na koszt przesyłki, ale również na kuriera, który dostarczy meble. Poznaj szczegółowe zasady dostawy mebli.

Zasady odbierania i wysyłania mebli – bezpieczeństwo, reklamacje i zwroty

„Czy paczka przyjdzie nieuszkodzona?”, „Czy mebel będzie taki sam jak na zdjęciu?”, „Czy…?” Te i wiele innych pytań często pada w procesie zamawiania. Dokładamy wszelkich starań, by mebel został odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniem w czasie transportu. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że czasami wypadki się zdarzają, a nawet przy najlepszej kontroli jakości coś może pójść nie tak. Dlatego każdy ma prawo do reklamacji oraz zwrotu towaru.

  • Zakupy bez ryzyka, czyli: kup, sprawdź i zachowaj lub zwróć – zasady wysyłania mebli oraz ich zwrotów są określone ustawowo, a prawo do zwrotu towaru przysługuje każdemu kupującemu przez internet. W naszym sklepie meble ogrodowe można zwrócić w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki bez podania przyczyny, warunkiem jest wysłanie zgłoszenia, a zwracany produkt musi być kompletny i nieuszkodzony. Możesz zobaczyć na żywo, jak prezentuje się zakupiony mebel, a jeżeli nie będzie spełniał Twoich oczekiwań, masz prawo go oddać.

  • Masz prawo do reklamacji. Jeżeli zauważysz uszkodzenie produktu po wypakowaniu z paczki lub otrzymany towar jest wadliwy, możesz skorzystać z uprawnień gwarancyjnych lub z tytułu rękojmi u sprzedawcy. Zgłoszenie reklamacji powinno zostać wysłane za pośrednictwem formularza na naszej stronie. Duże znaczenie ma szczegółowe wypełnienie formularza reklamacji, a więc dokładny opis problemu i dodanie wyraźnych zdjęć uszkodzeń. Jeśli zniszczeniu uległ konkretny element, należy sprawdzić w instrukcji jego oznaczenia i podać je w formularzu, co przyspieszy proces reklamacyjny.

  • Uszkodzona paczka? Rozpakuj ją w obecności kuriera. Częstym powodem zwrotów i reklamacji towaru jest uszkodzenie produktu, do którego doszło w transporcie. Niestety już po odbiorze ciężko udowodnić, że takie uszkodzenie powstało w wyniku transportu. Nasza polityka zwrotów jest przyjazna klientowi i staramy się iść na rękę w spornych sytuacjach. Pamiętaj, że bardzo ważne jest sporządzenie dobrej dokumentacji. Jeżeli paczka jest nieuszkodzona, kurier nie ma obowiązku obecności podczas jej rozpakowywania. Jednak jeżeli na przesyłce widnieją jakieś ślady uszkodzeń lub jej stan budzi zastrzeżenia, dostawca musi zaczekać. Zawsze rozpakowuj uszkodzoną paczkę lub paletę w obecności kuriera i spisz protokół szkodowy.

Stawiamy na wygodny i bezpieczny transport mebli kurierem oraz na politykę przyjazną naszym klientom. Szczegółowe informacje na temat gwarancji i zwrotów znajdziesz pod tym linkiem oraz w regulaminie sklepu internetowego Meble.Ogrodowe.net. Zamawianie mebli przez internet i wysyłka kurierem – czy to bezpieczne? Jak najbardziej!

Rate this post
Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *