Domki ogrodowe

Domki ogrodowe

Ogród powinien być nie tylko piękny, ale i funkcjonalny. Dlatego trzeba przewidzieć w nim miejsce nie tylko na odpoczynek, ale i przechowywanie narzędzi, których z czasem mamy coraz więcej. Aby nie zamieniać naszego domu w składzik, warto pomyśleć o innym rozwiązaniu. Domki ogrodowe spełnią tę funkcje doskonale. Nie tylko pomieszczą wszystkie niezbędne sprzęty, takie jak grabie, łopaty czy kosiarki, ale sprawią, że będą one pod ręką. I to niezależnie od tego, czy dbamy o przydomowy ogród, czy może jeździmy na działkę za miasto.

Drewniany domek może także pełnić funkcję schronienia, gdy niespodziewanie zmieni się pogoda. Mimo niewielkich rozmiarów domek zmieści kilka krzeseł i nieduży stolik, a dzięki oknom we wnętrzu będzie jasno. Jeśli planujecie częstszy wypoczynek w ogrodzie i chcecie mieć pewność, że nie zepsują go złe warunki atmosferyczne, dobrym pomysłem będą też altanki drewniane.

Drewno to doskonałe i bardzo estetyczne rozwiązanie, ale jeśli zależy ci przede wszystkim na wygodzie, mogą zainteresować cię domki narzędziowe metalowe. Są one dużo łatwiejsze w eksploatacji i konserwacji. W ofercie mamy także składziki wykonane z tworzyw sztucznych.

Domki ogrodowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu pasują do wszystkich ogrodów i działek, niezależnie od ich wielkości i projektu.

 

Domki ogrodowe – funkcje

Domki ogrodowe to idealne połączenie praktyczności i elegancji. Swoim urokiem przykuwają uwagę gości, zachęcając do wspólnej rekreacji. Mogą one jednak pełnić również funkcję przechowalniczą. Wiele domków stanowi także prawdziwe bajkowe królestwo dla dzieci, w którym nasze pociechy mogą puścić wodze fantazji i przenieść się na kilka godzin do wymarzonego świata. Niezależnie od tego czy wybierzemy model bardziej  rekreacyjny, pełniący funkcję altany do spożywania posiłków i wypoczynku z przyjaciółmi czy też magazynowy, służący do przechowywania narzędzi ogrodowych, czy warsztatowych, możemy mieć pewność, że wybrana przez nas konstrukcja jest trwała i stabilna. Wszystko dzięki zastosowanym materiałom. W przypadku drewnianych domków ogrodowych, używa się bowiem mocnych, drewnianych bali wysuszonych do poziomu wilgotności, co pozwala uzyskać gładką powierzchnię w czasie obróbki.

Domki ogrodowe dla dzieci

Dobra zabawa dla najmłodszych i poczucie bezpieczeństwa dla rodziców – to czynniki, które powinny charakteryzować dobry domek ogrodowy dla dzieci. Dlatego też niezależnie od tego, czy wybierzemy uroczy pałacyk, luksusową willę czy skromną wiejską chatkę, sprawdźmy czy przy wybrany przez nas model domku posiada certyfikat CE. Ten międzynarodowy atest, obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej oznacza, że konstrukcja spełnia wszystkie najważniejsze standardy jakości oraz bezpieczeństwa. Domki dla dzieci projektuje się również w sposób eliminujący do minimum ryzyko jakichkolwiek kontuzji czy zranień. Dlatego też pozbawione są one kantów , a materiały użyte do ich konstrukcji są przyjazne środowisku. Gwarantują też dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych. W projektach domków ogrodowych dla dzieci wykorzystuje się często dodatkowe elementy, uatrakcyjniające zabawę, takie jak tunele, zjeżdżalnie czy werandy z kwiatkami. Przed zakupem domku pamiętajmy, aby dopasować jego wielkość do wieku i potrzeb naszych pociech.

x
x